Zaujímavý obal

Hoci sa môže zdať, že kartónový obal nepatrí do elektroniky a je to triviálna záležitosť, tí, čo sa pohybovali v oblasti výroby spotrebnej elektroniky vedia, že balenie je často vážnym problémom výroby a následnej distribúcie výrobku. Obal musí ochrániť výrobok, udržať jednotlivé súčasti balenia počas prepravy, zniesť určitý stupeň drsného zaobchádzania; pritom však musí byť balenie výrobku jednoduché, obal musí byť ľahký a samozrejme tak lacný ako je to len možné.

Nasledujúce jednoduché a pritom nápadité riešenie som uvidel pri kúpe nového DVD prehrávača.

DVD box - side view

Namiesto obvyklej polystyrénovej peny bol výrobok jednoduchým spôsobom pomocou kúska fólie pripevnený na kartónový "držiak", a tento bol vložený do bežnej kartónovej krabice. Fólia mala na kratších koncoch dve "vrecká" (bola zahnutá a po stranách zatavená), do ktorých zapadli zahnuté konce kartónového "držiaka". Balenie prebiehalo jednoducho: konce "držiaka" sa zasunuly do "vrecák" fólie, pod fóliu sa vložil prehrávač a konce "držiaka" sa zahli.

DVD box - how it works

Napnutá fólia bezpečne pridrží prehrávač na "držiaku", pričom zahnuté konce po vložení do krabice zabezpečia voľný priestor medzi spodkom krabice a výrobkom, takže "držiak" môže pohltiť časť nárazov. Bočné malé vyhnuté časti "držiaka" vytvárajú priestor pre umiestnenie diaľkového ovládača a káblov.

DVD box - final

Samozrejme, tento typ obalu nie je vhodný pre akýkoľvek tvar výrobku. Každopádne však predstavuje pravdepodobne najjednoduchší a najlacnejší spôsob balenia spotrebnej elektroniky.


SPÄŤ
DOMOV