Toy radio - pen

Toto "rádio" som kúpil v hračkárstve za zhruba 100Sk. Funguje na 3 mikrotužkové baterky (AAA) a boli k nemu pribalené slúchatká s regulátorom hlasitosti na kábli, ktorý slúži aj ako vypínač v koncovej polohe ("cvak"). Ako bonus je na konci "pera" zaintegrovaná malá žiarovčička.

toyradio top view

Ovládanie je veľmi ľahké. Po zapnutí pomocou ovládača hlasitosti na slúchatkách sa automaticky naladí prvá stanica v pásme VKV(FM). Pri stlačení tlačítka "SCAN" sa naladí nasledujúca stanica. Stlačením tlačítka "RESET" sa znova prejde na prvú stanicu. To je všetko. Žiadna pamäť, žiadny luxus, ale na príležitostné počúvanie miestnych staníc to stačí. Samozrejme, výstup je mono (t.j. obe slúchatká hrajú to isté).

toyradio bottom view

Rozobranie bolo jednoduché - po vyskrutkovaní 2 štandardných skrutiek do plastu (i keď jedna z nich bola schovaná pod lesklou nálepkou, ale to bolo ľahké odhaliť) sa púzdro rozpadne na dva kusy. Vnútri nečaká žiadne prekvapenie - len jedna DPS s jediným IO a hŕstkou diskrétnych súčiastok. Integrovaný obvod (označený CD9088CB, aj keď prečítanie označenia nebolo ďaleko od jasnovidectva) je ďalekovýchodnou verziou obvodu TDA7088 (Philips).

toyradio inside   toyradio inside

Toto je pravý produkt spotrebnej elektroniky - nízka cena, primeraná hodnota a žiadne prekvapenia.


SPÄŤ
DOMOV